Szkoła Podstawowa nr 8 im. Stanisława Konarskiego
z Oddziałami Gimnazjalnymi

Przedszkole Miejskie nr 15 w Jaśle

SPOTKANIE Z KOLEJARZAMI W NASZEJ SZKOLE

24 listopada br. klasy I-III uczestniczyły w ciekawym spotkaniu z pracownikami PKP w ramach akcji "BEZPIECZNY PRZEJAZD". Pan Adam Filar reprezentujący stowarzyszenie "Kocham kolej" wraz ze Strażą Ochrony Kolei uczył zasad bezpieczeństwa w czasie przejazdów samochodem przez tory, zachowania na dworcach kolejowych, poruszania się na peronach, unikania zabaw na torowiskach.

Dzieci obejrzały film edukacyjny, miały możliwość przymierzania ochronnych mundurów Strażników Ochrony Kolei, otrzymały plansze do kolorowania i liczne upominki ufundowane przez PKP PLK i Kocham kolej. pl.. Całe spotkanie przebiegło w miłej atmosferze. Na zakończenie uczniowie wręczyli kwiaty pani kolejarz i pamiątkową karteczkę z życzeniami dla wszystkich pracowników PKP z okazji Dnia Kolejarza.