Jasielska Ósemka - Super Świetlicą 2010/11

W dniu 18.11.2010 r. odbył się V Integracyjny Quiz Świetlicowy pod hasłem „Razem zdrowo na sportowo". Organizatorem była SP nr 11 w Jaśle, patronem i sponsorem nagród był Urząd Miasta Jasła. Obecni byli zaproszeni goście z UM Jasła i dyrekcja ZSM nr 2.

W turnieju wzięły udział 5-cio osobowe drużyny z następujących jasielskich szkół podstawowych: SP 2, SP 4, SP 6, SP 7, SP 11, Społeczna Szkoła Podstawowa. Celem imprezy była: integracja dzieci z różnych środowisk, możliwość zaprezentowania się, umiejętność pracy w grupie, budowanie poczucia własnej wartości i akceptacji samego siebie.
Naszą świetlicę reprezentował zespół w składzie: Aleksandra Powtak, Monika Szczepanik, Weronika Śmietana, Łukasz Kupczyk, Mateusz Wiśniowski z opiekunką p. Katarzyna Łach.
Zadania konkursowe obejmowały: zadania plastyczne, konkurencje sprawnościowe i sportowe. Prowadzona była punktacja na najlepszą świetlicę. Pani Burmistrz Miasta Jasła Maria Kurowska gościła w tej szkole specjalnie na okoliczność wręczenia drużynom dyplomów i nagród. Tytuł „Super Świetlicy" zdobyła reprezentacja naszej szkoły, otrzymując dyplom oraz 3 gry edukacyjne, pozostałe zespoły otrzymały dyplomy za udział i wspaniałe gry dla świetlic. Na koniec P. Burmistrz pogratulowała uczestnikom i ich opiekunom pomysłowości i zdrowej rywalizacji w przyjaznej atmosferze, podziękowała organizatorom za umożliwienie dobrej zabawy, która towarzyszyła całej imprezie. Dla wszystkich zaproszonych gości i drużyn był przygotowany słodki poczęstunek.

Katarzyna Łach