Najlepsi uczniowie Zespołu Szkół Miejskich nr 5 w roku szkolnym 2009/10

Małgorzata Przybyła uczennica Szkoły Podstawowej nr 8 oraz uczniowie Gimnazjum nr 5 Karolina Wielgosz i Kacper Lawera podczas uroczystości, która odbyła się 25 czerwca o godzinie 13.00 w Urzędzie Miasta Jasła odebrali z rąk Pani Burmistrz Marii Kurowskiej „Nagrodę Burmistrza” dla najlepszych uczniów każdej ze szkół.

Małgorzata Przybyła (kl.6) - wyróżnienie w Powiatowym Konkursie Matematycznym im. Hugo Steinhausa dla Szkół Podstawowych, II miejsce indywidualnie w VII Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego „English is easy", Finalistka Diecezjalnego Konkursu Biblijnego w Rzeszowie, I miejsce w Powiatowym Konkursie Ortograficznym dla Szkół Podstawowych, laureat IV Powiatowego Konkursu J. angielskiego dla Szkół Podstawowych - III miejsce, 4 miejsce w Powiatowym Konkursie Wiedzy o Jaśle, I miejsce w II Powiatowym Konkursie Przyrodniczym dla klas szóstych,

Kacper Lawera (kl.3B) - stypendysta programu stypendialnego dla uczniów szczególnie uzdolnionych z terenu województwa podkarpackiego w roku szkolnym 2009/2010 finansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego, budżetu państwa oraz budżetu Województwa Podkarpackiego , laureat konkursu historycznego organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty, finalista kuratoryjnego konkursu geograficznego organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty, finalista kuratoryjnego konkursu matematycznego organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty, finalista Ogólnopolskiego Konkursu „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972 - 1514 od Cedyni do Orszy", III miejsce w Powiatowym Konkursie Recytacji Poezji Religijnej , wyróżnienie w Powiatowym Konkursie Matematycznym im. H. Steinhaus, I miejsce w „II Międzyszkolnej Olimpiadzie Wiedzy o HIV/AIDS"

Karolina Wielgosz (kl.3A) -stypendystka Fundacji "Dzieło nowego tysiąclecia", finalistka Ogólnopolskiego Konkursu „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972 - 1514 od Cedyni do Orszy", I miejsce w finale wojewódzkim III edycji Konkursu Patriotycznego „Jeszcze Polska nie zginęła", II miejsce w finale diecezjalnym Konkursu Wiedzy Religijnej Rzeszów 2010, I miejsce w „II Międzyszkolnej Olimpiadzie Wiedzy o HIV/AIDS", II miejsce w etapie miejskim Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, III miejsce w XI Powiatowym konkursie Ekologicznym "Czyste środowisko, czyste powietrze",

Najlepsi uczniowie szkoły, którzy osiągnęli średnią 5,0 i większą oraz wzorowe zachowanie otrzymują świadectwo z wyróżnieniem, nagrodę książkową i medal. W roku szkolnym 2009/2010 wzorowymi uczniami zostali:

Angelika Czajka - 5,2

Adriana Nowakowska - 5,3