Święto pieczonego ziemniaka 2011/12

W dniu 21 IX’11 zorganizowane zostało Święto Pieczonego Ziemniaka  dla wychowanków świetlicy. Uczestnicy zajęć artystycznych wraz z wychowawczynią  upiekli smaczne jabłka i kartofle w mundurkach.

Na degustację upieczonych jesiennych owoców zaproszeni byli uczniowie i nauczyciele z poszczególnych klas. Poznaliśmy historię ziemniaka, jego zastosowanie w różnych dziedzinach życia, śpiewaliśmy piosenki, przeprowadziliśmy quiz o ziemniakach. Były to bardzo udane zajęcia, wszyscy byli zadowoleni.

W ramach spotkań z ciekawymi ludźmi w dniu 28 IX br. odbyły się zajęcia dla uczniów klas 1-4 mające na celu kształtowanie właściwego stosunku do zwierząt dzikich i domowych. Lekarz  weterynarii Anna Łach przedstawiła dzieciom zasady opieki nad zwierzętami domowymi, ze specyficznym uwzględnieniem okresu jesienno- zimowego, tj. o obowiązkowych szczepieniach, karmieniu, pielęgnacji oraz zabawie. Sporym zaciekawieniem wśród uczniów i ich opiekunów cieszyły się przyniesione przez gościa publikacje, broszury, plakaty także piękne albumy, fotografie, kalendarze związane z tematem. Dzieci opowiadały o swoich ulubieńcach, pytały także o szczegóły dotyczące  kosmetyki piesków, kotków, dokarmianie rybek. W trakcie zajęć pani zadawała uczniom zagadki, chętnie odpowiadali na nie, starsi rozwiązywali tematyczne krzyżówki. Każdy uczestnik dostał na pamiątkę kolorowankę ze zwierzakiem, wiele prac zawieszono w galerii świetlicowej. Spotkanie to poszerzyło wiedzę dzieci na temat poszczególnych gatunków ptaków i zwierząt, a tym samym zachęciła wychowanków do obcowania z przyrodą oraz do troskliwej i właściwej opieki nad nimi. Na zakończenie uczestnicy podziękowali zaproszonemu gościowi za przybycie, interesujące informacje i przekazanie treści.