Dzień pieczonego ziemniaka

25 września br. to Dzień Pieczonego Ziemniaka, zorganizowany w świetlicy przez wychowawczynie Katarzynę Łach i Marię Stanisławczyk oraz opiekuna Samorządu Uczniowskiego Lidię Warchoł.

W oczekiwaniu na nie, podopieczni śpiewali piosenki o przemijającym lecie oraz pięknej jesieni, która szczególnie w tym dniu obdarzyła nas słoneczną i ciepłą pogodą. Po pląsach i zabawach ruchowych na świeżym powietrzu, dzieci z apetytem zajadały upieczone ziemniaczki z masłem i solą. Poczęstowały także dyrekcję szkoły i przybyłych rodziców. Pieczone w folii kartofle, były dla najmłodszych uczestników z klas zerowych i pierwszych wybornym przysmakiem. Wszyscy z uśmiechem na twarzy brali udział w niecodziennych zajęciach świetlicowych.
W dniach 8-18 X 2007 r. w świetlicy szkolnej miała miejsce IX edycja akcji charytatywnej „pomóżmy dzieciom naszej szkoły". Loteria fantowa cieszyła się znacznym zainteresowaniem wśród uczniów, nauczycieli, rodziców zarówno szkoły podstawowej jak i gimnazjum. Dochód zostanie przeznaczony na zakup odzieży zimowej dla uczniów znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej.
Organizatorki: Katarzyna Łach, Maria Stanisławczyk, Lidia Warchoł serdecznie dziękują wszystkim, którzy wspierają finansowo tę akcję i mają nieustanną chęć niesienia pomocy bliźnim.