„ZDROWIE NA KAŻDY DZIEŃ” VII Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Zdrowiu w ZSM nr 5 w Jaśle 2011/12

VII edycja Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Zdrowiu pod hasłem odbyła się w dniu 12 IV 2012r. w ramach Światowego Dnia Zdrowia w Zespole Szkół Miejskich nr 5 w Jaśle.

W turnieju wzięło udział 6 zespołów 3- osobowych z jasielskich szkół podstawowych. Konkurs pod Patronatem Burmistrza Miasta Jasła skierowany był do uczniów klas III.Drużynę reprezentującą naszą szkołę w składzie: Amelia Kwaśniewska, Konrad Lawera, Maciej Ochwat, przygotowała przez P. Jolanta Bora.

Główne cele przedsięwzięcia to: propagowanie wśród dzieci wiedzy prozdrowotnej i zdrowego stylu życia, nabywanie prozdrowotnych przyzwyczajeń i nawyków, wspomaganie rozwoju dziecka w przyjaznym i zdrowym środowisku, stwarzanie sytuacji do kształtowania w uczniach postawy prozdrowotnej, integracja uczniów z różnych środowisk.

Konkurs składał się z części teoretycznej i praktycznej. Zadaniem uczestników było: zaprezentować wiersz o tematyce zdrowotnej (przygotowany we własnym zakresie), rozwiązać test wiedzy o zdrowiu, wykazać się umiejętnościami w konkurencjach plastycznych i sportowych. W przerwie między konkurencjami organizatorzy zaprosili wszystkich obecnych na słodki poczęstunek. Poszczególne etapy oceniała Komisja Konkursowa w składzie: Powiatowy Koordynator Sieci Szkół Promujących Zdrowie P. Monika Zięba, przedstawiciel Państwowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Jaśle P. Leokadia Kuznecka, przedstawiciel Służby Zdrowia - higienistka szkolna P. Elżbieta Bronowicz, opiekun SK PCK P. Bożena Majnik. Wszystkie zespoły zaprezentowały wyrównany poziom wiedzy i umiejętności w zakresie zdrowia, nieznaczne różnice uzyskanych punktów rozstrzygnęły o przyznaniu lokat:

I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 4;

II miejsce - Zespół Szkól Miejskich nr 4 (SP 1);

III miejsce - Zespół Szkól Miejskich nr 5 (SP 8);

Wyróżnienie odebrały: Integracyjna Szkoła Podstawowa nr 12; Zespół Szkól Miejskich nr 1, Zespół Szkól Miejskich nr 2 (SP 11).

Zastępca dyrektora ZSM nr 5 P. Bożena Majnik dokonała wręczenia dyplomów i nagród dla drużyn oraz podziękowań dla opiekunów i Członków Komisji. Konkursowi towarzyszyła miła i przyjazna atmosfera, a wspólna zabawa służyła integracji zarówno uczestnikom jak i opiekunom. Najmilszym akcentem dla organizatorów były ustne wypowiedzi dzieci, świadczące o słuszności podejmowania takich przedsięwzięć. Cieszy fakt, że każdy turniej przyczynia się do bardziej świadomego dbania o zdrowie własne i innych, jest także okazją do promowania profilaktyki alkoholowej, promocji postaw fair play.

Organizatorzy kierują serdeczne podziękowania Urzędowi Miasta Jasła i Urzędowi Gminy Jasło za wspieranie naszych działań w zakresie edukacji, opieki i wychowania, a szczególnie za wsparcie finansowe, które umożliwiło zakupienie atrakcyjnych gier edukacyjnych, słodkich upominków.

Organizatorka  Katarzyna Łach