Pasowanie na ucznia

Ślubowanie uczniów klas pierwszych w Sobniowie

Zazwyczaj najchętniej wspominanym przez dzieci i rodziców jest pierwszy dzień pobytu w szkole oraz „pasowanie na ucznia", które odbyło się 4 października 2007 roku w Szkole Podstawowej Nr 8 w Jaśle.

Wyjątkowa uroczystość rozpoczęła się Mszą św. z udziałem rodziców, dyrekcji, nauczycieli i wychowawców klasy Ia - Urszuli Strugały i Ib - Bożeny Majnik, w kościele parafialnym pw. Dobrego Pasterza w Jaśle - Sobniowie.
Podczas występów artystycznych uczniowie wykazali się wiedzą i umiejętnościami recytatorskimi i muzycznymi. Na uwagę zasługują słowa: „To ślubowania nadszedł czas, pierwszy egzamin na ucznia zdasz".
Przed ceremonią pasowania ołówkiem dzieci popisywały się umiejętnością rozwiązywania zagadek dotyczących obowiązków ucznia, a przygotowanych przez dyrektora Antoniego Wydro. Po złożeniu przysięgi nastąpiło pasowanie na ucznia dokonane przez dyrektora szkoły, po czym wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy.
Na zakończenie uroczystości głos zabrali kolejno dyrektor Antoni Wydro i ks. proboszcz Marian Putyra zachęcając uczniów do solidnej pracy i troski o dobre tradycje szkoły. Szczególną pamiątką tego dnia były drzewka posadzone przez pierwszaków w obejściu budynku szkoły. Będą przypominać wspaniałe chwile z najmłodszych lat szkolnych rocznika 2000.