Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Komisji Edukacji Narodowej to święto wszystkich nauczycieli, wychowawców i pracowników oświaty.

Święto to jest dobrą okazją do podziękowania wszystkim pracownikom oświaty za olbrzymi wysiłek wkładany w wykonywanie swojej trudnej i odpowiedzialnej pracy.
Aby podziękować swoim nauczycielom za ich upór i dążenie do osiągania jak najlepszych wyników dydaktycznych i wychowawczych - najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej nr 8 w Jaśle z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klas I Gimnazjum nr 5 w Jaśle, pod opieką swoich wychowawców, w dniu 12 X 2007 roku zorganizowali uroczystą akademię. Mottem tej uroczystości były słowa: „Dziękujemy Ci za to, że jesteś nauczycielu - kapitanie co na okręcie dookoła świata płyniesz - z nami przez szkolne lata..." Uczniowie śpiewali piosenki, recytowali wiersze dla i o nauczycielach, nie zabrakło także kwiatów i życzeń od Samorządu Szkolnego.
Podczas uroczystości Dyrektor Szkoły Podstawowej Antoni Wydro i Dyrektor Gimnazjum Konrad Cetnar wręczyli przyznane pracownikom nagrody. Nagrody Dyrektora Szkoły Podstawowej za wyróżniającą pracę zawodową otrzymali: Katarzyna Łach, Bożena Pec, Jolanta Szymańska, Lidia Warchoł, Małgorzata Wietecha, Urszula Zagórska, Elżbieta Faber-Domasławska, Krystyna Wiktorska. Nagrodę Dyrektora Gimnazjum otrzymał Ryszard Skuba.
Również Burmistrz Miasta Jasła przyznała coroczne nagrody dla wyróżniających się nauczycieli. Z naszej szkoły nagrodę otrzymała pani Grażyna Jaśko. Opiekunami uczniów przygotowujących akademię byli: Konrad Cetnar, Alina Lubojemska, Bożena Pec oraz Jolanta Roś.