Konkurs kolęd

Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek

13 grudnia odbył się w szkole konkurs kolęd i pastorałek. Dzieci zaprezentowały zarówno tradycyjne jak i bardziej współczesne pieśni bożonarodzeniowe. Uczestnicy podzieleni byli na cztery kategorie wiekowe. Oddzielnie oceniani byli soliści i grupy śpiewające.

Wśród solistów pierwsze miejsca w swojej kategorii wiekowej otrzymali:

Zuzanna Halerz z kl. Ob za pastorałkę Aniołek maleńki jak wróbelek,

Gabriela Walczyk z kl. IIIa za pastorałkę Bosy pastuszek,

Kacper Dykas z kl. IIIb, który wykonał pastorałkę Oj Maluśki, Maluśki,

Izabela Wanat z kl. IV za kolędę Triumfy Króla niebieskiego,

Ksenia Myśliwiec z kl. VIa za pastorałkę Mroźna cisza.

Drugie miejsca przypadły:

Natalii Nowak z kl. Ib za kolędę W żłobie leży,

Karolinie Juszczyk z kl. IIIb za pastorałkę Przychodzimy do stajenki,

Grzegorzowi Parysiowi z kl. IV za pastorałkę Hej w dzień narodzenia,

Karolinie Wielgosz z kl. Ia Gimnazjum, której akompaniował brat Mateusz z kl. V b za pastorałkę Skrzypi wóz.

Trzecie miejsca zajęli:

Anna Pec z kl. Ia za kolędę Wśród nocnej ciszy,

Joanna Półtorak z kl. Va za kolędę Bóg się rodzi,

Kacper Lawera z kl. Ib Gimnazum za kolędę W żłobie leży.

Wśród grup śpiewających pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej otrzymali:

zespół z kl. Oa (Magdalena Tęcza, Zuzanna Motkowicz, Karolina Łysik, Angelika Paszyńska, Patrycja Szpyrka) za pastorałkę Grudniowe noce,

zespół z kl. Va (Sylwia Krupa, Gabriela Leśniak, Monika Sabik) za pastorałkę Grudniowe noce.

Drugie miejsce przypadło duetowi z kl. Ia (Kinga Buba i Weronika Rzońca) za kolędę W żłobie leży.

Wyróżnienia przyznano:

grupie z kl. II (Adriana Nowakowska, Karolina Szela, Katarzyna Szot) za kolędę Dzisiaj w Betlejem,

grupie z kl. IIIb (Diana Mosoń, Joanna Mosoń, Weronika Śmietana, Małgorzata Biroś, Karolina Juszczyk, Łukasz Kupczyk, Maciej Matuszyk, Mateusz Wiśniowski, Kacper Dykas) za pastorałkę Kolęda,

duetowi z kl. Va (Anna Górska i Joanna Półtorak) za kolędę Jezus malusieńki.

Zdobywcy trzeciego miejsca i wyróżnienia wystąpili na kolędowo-opłatkowym spotkaniu dla pracowników i uczniów naszych obu szkół, które odbyło się 20 grudnia 2007 r. Natomiast młodzi artyści, którzy zajęli pierwsze i drugie miejsca zaprezentują się na kolejnym Międzyszkolnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek, który odbędzie się w naszej szkole 12 stycznia 2008 roku.