Boże Narodzenie w świetlicy

Konkurs Bożonarodzeniowy

Konkurs plastyczny „Boże Narodzenie 2007" na kartkę i stroik świąteczny zorganizowany w dniach 11 - 18 XII 2007 r. przez świetlicę szkolną i pedagoga szkolnego dla uczniów naszej szkoły został rozstrzygnięty w następujących kategoriach wiekowych: kl. 0-I; kl. II-III i kl. IV-VI. Komisja oceniała pomysłowość, technikę i estetykę prac, którym przyświecał główny cel - kultywowanie tradycji bożonarodzeniowej oraz promocji artystycznej twórczości dziecięcej.

Oto wyniki konkursu:

Wyróżnienia - Kategoria: kartka:
Klasy 0 - I

Michał Kwilosz - IIa
Joanna Stopa - IIa
Joanna Machowska - Vb

Dyplomy za udział w konkursie
Mirosław Nawracaj - 0a
Piotr Jurusik - IVa
Izabela Wanat - IVa
Agnieszka Paryś - VIa
Wszyscy biorący udział w konkursie, zostali nagrodzeni na uroczystym przedświątecznym apelu.

Spotkanie wigilijne w świetlicy
W kalendarzu imprez i uroczystości nie mogło zabraknąć wigilii w naszej świetlicy, wszak to rodzinne święto pełne ciepła i radosnego oczekiwania, a nasza szkoła to druga rodzina. Chęć do kultywowania tradycji, zwyczajów, obyczajów bożonarodzeniowych oraz współuczestnictwa i przeżywania, wyraziła się u uczniów w przygotowaniu zaproszeń, dekoracji świątecznej, pracach porządkowych. Sekcja kulinarna pomagała w pieczeniu ciasta piernikowego, gotowaniu żurku z grzybami.
W dniu 19 grudnia spotkanie opłatkowe dla uczestników zajęć świetlicowych, członków Samorządu Uczniowskiego i ich opiekunów rozpoczęło się prezentacją krótkich jasełek pt. „Hej kolęda, kolęda". Na opłatek zaproszono dyrektorów obu szkół oraz ks. Pawła. Czytanie fragmentów z Pisma Świętego i wspólna modlitwa poprzedziła dzielenie się opłatkiem oraz składanie życzeń świąteczno-noworocznych. Wszystkim udzielił się niecodzienny nastrój, a wspólne kolędowanie i rozmowy umiliły czas spędzony w gronie koleżanek, kolegów. Spotkanie opiekunów i zaproszonych gości z podopiecznymi to dowód, że interesujemy się sobą nawzajem i tworzymy wspólnotę, która wybacza urazy powstałe przez cały rok.