5 miejsc na podium w IMS i Gimnazjadzie (20.09.2016)

W dniu 20.09.2016 r. na obiektach Zespołu Szkół w Trzcinicy odbyły się indywidualne mistrzostwa powiatu w lekkiej atletyce rozgrywane w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej oraz Gimnazjady. Zawody te były jednocześnie kwalifikacjami na mistrzostwa województwa, które odbędą się pod koniec września w Rzeszowie. Młodzież rywalizowała w takich konkurencjach jak: 60m, 100m, 300m, 600m, 1000m, 4 x 100m, skok w dal, wzwyż, rzut: oszczepem, dyskiem, piłeczką palantową, pchnięcie kulą. Na koniec zawodów najlepsi zawodnicy otrzymali medale oraz pamiątkowe dyplomy. Organizatorem tej imprezy był Zespół Szkół w Trzcinicy oraz ULKS Technik Trzcinica, natomiast medale zostały ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Jaśle.

Ośmiu uczniów naszej szkoły wzięło udział w konkurencjach obejmując następujące miejsca:

IMS: I miejsce w rzucie piłeczką palantową - Wiktor Kotulak z klasy V

Gimnazjada:

I miejsce w rzucie oszczepem - Anata Kozicka II G,

III miejsce w rzucie oszczepem - Jakub Gutowski III G,

II miejsce w biegu na 300 m - Kinga Gawron II G,

III miejsce w biegu na 600 m - Patrycja Szpyrka III G.

Pozostali uczestnicy za zajęli 5 i 6 miejsce w biegu na 600 m - Ada Marek, Natalia Domasławska, oraz 4 miejsce w biegu na 60 m - Szymon Turek.

Ryszard Skuba

Rober Mastaj