PRZEDSZKOLAKI „KRAINIE PSZCZÓŁ” cz.2

19 października 2016r. w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z pszczelarzem w ramach warsztatów „W krainie pszczół”. Warsztaty prowadził Pan Michał Wasik przedstawiciel Pogórzańskiego Związku Pszczelarzy w Jaśle.

Gość opowiedział dzieciom jak wygląda praca w pasiece z pszczołami, sposób zbierania miodu, pokazał ubiór pszczelarza, ul, plastry miodu i produkty z miodu. Dzieci miały okazję z bliska oglądnąć plastry miodu, nektar, kit pszczeli, wosk. Mogły z bliska, w swoich rękach trzymać żywe pszczoły i oglądać ich zachowanie. Na zakończenie spotkania gość poczęstował dzieci wafelkami z miodem. Otrzymały również słoiczek miodu w prezencie.

Spotkanie z pszczelarzem zakończyły podziękowania i wspólne zdjęcie. Obecny na zajęciach Pan Żygłowicz z Urzędu Miasta w Jaśle zaprosił wszystkie dzieci do JDK na zakończenie warsztatów oraz na przedstawienie „O czym szumią drzewa”.

Po zajęciach z pszczelarzem w grupie ogłoszony został konkurs na wykonanie przez dzieci wspólnie z Rodzicami pszczoły wg pomysłów i projektów dzieci. 23 dzieci wykonało piękne pszczoły, które zostały umieszczone na wystawie. Wszystkie dzieci zostały nagrodzone i otrzymały nagrody.

Bożena Pec