BEZPIECZNA DROGA

19.11.2018r. dzieci z przedszkola wzięły udział w przedstawieniu „Bezpieczna droga” w wykonaniu artystów ze Studia Inicjatyw Profilakyczno – Artystycznych ”SZAFIR” w Krośnie. Przedstawienie odbyło się w ramach programu profilaktycznego Szkoły prowadzonego przez pedagoga szkolnego.

Przedstawienie miało na celu poszerzenie, utrwalenie i praktyczne zastosowanie wiadomości na temat zachowania bezpieczeństwa w czasie poruszania się po ulicy, chodniku, jazdy samochodem. Dzieci utrwalały znajomość znaków drogowych, zastosowanie światełek odblaskowych itp. W czasie przedstawienia znalazły się też przestrogi przed kontaktami dzieci  z obcymi osobami oraz jak w takich przypadkach dzieci mają reagować.