Świetlica zaprasza...

Świetlica szkolna

Zapraszamy  od poniedziałku do piątku w godzinach 700 – 800 oraz po lekcjach wynikających z podziału godzin klas 1-3, codziennie do godziny 1500.

Przeznaczona jest dla młodszych uczniów klas SP nr 8 w Jaśle - dojeżdżających, oczekujących na autobus, pracujących rodziców. Każdy uczestnik przyjęty jest na podstawie karty zapisu, obowiązany jest posiadać: teczkę na prace plastyczne, blok rysunkowy, zeszyt w wąską linię, zeszyt w kratkę, pantofle.

Świetlica realizuje swoje zadania w oparciu o roczny plan pracy opiekuńczej, wychowawczej i dydaktycznej, wyodrębnione rodzaje zajęć w każdym tygodniu skupiają się wokół dobranych treści, które mają wzbogacać wiadomości, rozwijać umiejętności i wychowywać, sprzyjać wszechstronnemu rozwojowi dzieci.

Oferta zajęć:

Ø gry i zabawy: towarzyskie, ruchowe, na świeżym powietrzu;

Ø kulinarne: gotowanie, pieczenie, sałatki, desery;

Ø komputerowe: gry edukacyjne, rysowanie, pisanie;

Ø muzyczne: tańce, pląsy, piosenki;

Ø opiekuńcze: pomoc koleżeńska, odrabianie prac domowych;

Ø plastyczne: prace konkursowe, ozdoby i dekoracje, okolicznościowe;

Ø relaksacyjne: indywidualne, przy muzyce, ciche, wycieczki;

Ø sportowe: gry planszowe, rekreacyjne, tenis stołowy, piłkarzyki, bilard.

Katarzyna Łach